دشت قزوین را با دانش روز و تجارب گذشتگان احیا می کنیم.(نقل از خبرگزاری برنا)

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دشت قزوین را با دانش روز و تجارب گذشتگان احیا می کنیم.(نقل از خبرگزاری برنا)

مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور گفت: با مطالعه دقیق و استفاده از تجارب گذشتگان، دانش بومی و ظرفیت کارشناسی تلاش می کنیم توسعه و احیای دشت قزوین با روش علمی و کارآمد محقق شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ محمد مهدی قاسمی مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور صبح روز پنجشنبه برای بررسی وضعیت کشاورزی دشت قزوین  و بازدید از ظرفیت های این منطقه به قزوین سفر کرد.

صبح امروز در نشستی با حضور میثم پیله فروش معاون ا قتصادی استانداری، رضا افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و کارشناسان جهاد و آب منطقه ای نحوه احیای دشت قزوین در پی تاکید وزیر جهادکشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

قاسمی در این نشست اظهارداشت: شرایط سخت کشور ایجاد می کند برای احیای دشت قزوین برنامه ریزی کنیم تا امنیت غذایی مردم آسیب نبیند.

وی افزود: خوشبختانه در سالهای گذشته اقدامات متعددی برای احیای دشت قزوین انجام شده که تغذیه مصنوعی، بهنگام سازی الگوی مصرف، آبخیزداری، توسعه آبیاری مدرن و ورود دانش به مزارع از آن جمله است.

قاسمی تصریح کرد: بی توجهی به مسائل اجتماعی از چالش های مهم کشور است و باید بپذیریم زمانی یک  نگاه و ایده تخصصی و فنی می تو اند مورد توجه قرار گیرد که بر  اساس نگاه جامعه شناسی و فرهنگ منطقه و برگرفته از نظر مردم باشد.

مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور تصریح کر د: اگر طرحی در جامعه پذیرش نداشته باشد محکوم به شکست است و منطق علمی صرف ب ه نتیجه نمی رسد لذا با توجه به رویکرد مردمی دولت سیزدهم باید با ذینفعان بتو انیم به نظر مشترک برسیم تا کارها به سرانجام و هدف برسد.

قاسمی یادآورشد: در پیاده کردن یک سازه و ایده باید چالش ها را بدانیم و برای آن راهکار علمی و جامع محور ارائه کنیم و در بخش کشاورزی که مسائل پیچیده و فنی است و هر آبادی خرده فرهنگ های خود را دارد ما نیز به این مسائل باید توجه کنیم و درست تصمیم بگیریم.

این مسئول افزود: کسانی که سالها در این منطقه سکونت داشته و کشاورزی کرده اند حتما تجارب ارزشمندی دارند که باید از آنها استفاده کنیم و تسهیل گری یک علم است و باید به ابزار و دانش آن مجهز باشیم تا درس تدبیر و برنامه ریزی بگیریم.

قاسمی  گفت: پیرو دستور وزیر محترم کشاورزی برای اجرای طرح احیای دشت قزوین به این استان سفر کرده ایم و با مطالعه دقیق موضوع و استفاده از تجارب گذشتگان و دانش بومی و  ظرفیت کارشناسی تلاش می کنیم توسعه و احیای دشت قزوین با روش علمی و کارآمد محقق شود.

پس از این جلسه قاسمی برای بازدید از دشت الله آباد، سد خاکی شاکین و نمونه ای از طرح های آبیاری مدرن عازم دشت قزوین شد.

تعداد بازدید : ۲۹۵

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس

Pars Soil and Water Engineering Services Developme

شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس، یک شرکت دولتی است. این شرکت در سال ۱۳۷۰ تحت نام « شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور (سهامی عام) » تشکیل و در اجرای بند ۱۰ مصوبه شماره ۲۲۶۵/دش مورخ ۱۳۷۱/۱۱/۱۹ شورای عالی اداری، با شرکت سابق خدمات ماشینهای کشاورزی قزوین ادغام و اساسنامه اصلاحی آن درجلسه مورخ ۱۳۷۲/۰۷/۰۷ هیات محترم دولت به تصویب و از تاریخ ۱۳۸۱/۰۱/۲۱ بعنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی ساماندهی و در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و مطابق مفاد مصوبه جلسه مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۲۴ هیات محترم وزیران و مصوبه ۱۳۸۶/۰۹/۰۶ هیات محترم واگذاری در اعداد شرکتهای قابل واگذاری قرار گرفته است.