بهره‌وری آب بخش کشاورزی قزوین افزایش یابد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
بهره‌وری آب بخش کشاورزی قزوین افزایش یابد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و خاک کشور گفت: بهره‌وری آب با هدف احیای دشت قزوین باید در بخش کشاورزی این استان افزایش یابد. محمدمهدی قاسمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از دشت الله آباد بویین زهرا  افزود: یکی از اولویت‌های مهم برای احیای دشت قزوین افزایش بهره‌وری آب در بخش کشاورزی است.

اگر بتوانیم یک الگوی توسعه مناسب برای احیای دشت قزوین تعریف کنیم و میزان بهره‌وری آب را در تولید محصولات بالا ببریم قطعا بیش از گذشته از ظرفیت‌های این دشت بهره خواهیم برد.

وزیر جهاد کشاورزی پس از سفر به استان قزوین و بازدید از بخش‌های مختلف استان ظرفیت‌های دشت قزوین را ارزیابی کرده و پیگیر احیای آن هستند.

  امکان افزایش بهره وری آب با توجه به زیرساخت‌های موجود در دشت قزوین محقق شدنی است و برنامه‌های این حوزه پس از مطالعه و اعتبارات در آینده اطلاع رسانی می‌شود

تعداد بازدید : ۶۴۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس

Pars Soil and Water Engineering Services Developme

شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس، یک شرکت دولتی است. این شرکت در سال ۱۳۷۰ تحت نام « شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور (سهامی عام) » تشکیل و در اجرای بند ۱۰ مصوبه شماره ۲۲۶۵/دش مورخ ۱۳۷۱/۱۱/۱۹ شورای عالی اداری، با شرکت سابق خدمات ماشینهای کشاورزی قزوین ادغام و اساسنامه اصلاحی آن درجلسه مورخ ۱۳۷۲/۰۷/۰۷ هیات محترم دولت به تصویب و از تاریخ ۱۳۸۱/۰۱/۲۱ بعنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی ساماندهی و در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و مطابق مفاد مصوبه جلسه مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۲۴ هیات محترم وزیران و مصوبه ۱۳۸۶/۰۹/۰۶ هیات محترم واگذاری در اعداد شرکتهای قابل واگذاری قرار گرفته است.