برای اولین بار در کشور، سامانه ثبت تجارب فعالان حوزه آب و خاک کشور رونمایی شد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
برای اولین بار در کشور، سامانه ثبت تجارب فعالان حوزه آب و خاک کشور رونمایی شد

با استعانت از خداوند متعال و در راستای پیاده سازی مدیریت دانش و مستندسازی درس آموخته های پیشکسوتان، مدیران، کارشناسان، کارکنان و تمامی تلاشگران عرصه آب و خاک کشور، در روز یکشنبه 4 مهرماه 1400 طی مراسمی با حضور جمعی از پیشکسوتان آب و خاک کشور ، با امضای لوح یادبود ، از «سامانه ثبت تجارب در درگاه الکترونیکی شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور (پارس) » رونمایی شد .
این شرکت از شرکت های زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی بوده که در سال ۱۳۷۰ تشکیل و در مدت سی سال فعالیت، توانسته است بیش از سه هزار پروژه عمرانی در بخش های زیربنایی کشاورزی، آب و راه را با موفقیت به اتمام رسانده و نقش مهم و اثرگذاری در تامین امنیت غذایی کشور ایفا کند .
با توجه به حضور موفق این شرکت دراجرای پروژه ها در اقصی نقاط کشور ، ثبت تجارب مشاوره و اجرائی در زمینه امور زیربنایی کشاورزی ضروری و با اهمیت به نظر می‌رسید، لذا در راستای مدیریت دانش و تدوین تجارب ارزنده همه فعالان و دست اندرکاران حوزه آب و‌خاک ، سامانه مذکور برای اولین بار در کشور رونمایی گردید.
ثبت تجارب و انتقال آن به سایر فعالان این بخش، کاهش زمان و هزینه پروژه ها، مهندسی ارزش و بهینه سازی فرآیندها ، ثبت دانش سازمانی و استفاده از آن به منظور افزایش بهره وری در شرکت و سازمانهای مشابه ، مستند سازی ایده ها و تجارب موفق و افزایش رضایتمندی ذینفعان شرکت از طریق استفاده از این تجارب ، از نتایج و اثرات این سامانه خواهد بود .
این سامانه با هدف ثبت تجارب ارزشمند مشاوره و پیمانکاری کلیه کارشناسان ، مدیران و فعالان پروژه های زیربنایی در بخش های کشاورزی ، آب ، سامانه های نوین آبیاری، سدسازی ، گلخانه و سایر پروژه های عمرانی راه اندازی شده است و با پشتوانه دبیرخانه و کمیته تخصصی مربوطه تجارب را بررسی و پس از جمع بندی و قالب بندی بنام شخص ارایه دهنده و مالک تجربه در مقاطع زمانی مختلف برای همه ذینفعان موضوع در سایت ، فصلنامه و خبرنامه های شرکت در شبکه های اجتماعی منتشر می نماید.
سامانه مذکور به پیشنهاد جناب آقای دکتر محمد مهدی قاسمی مدیرعامل محترم شرکت خدمات مهندسی آب و‌خاک کشور(پارس) و براساس مدیریت دانش شرکت توسعه داده شده و در درگاه الکترونیکی شرکت به آدرس WWW.SWESC.IR   برای همه علاقه مندان و فعالان قابل دسترس بوده و در آینده تجارب کسب شده توسط همه فعالان سالیان متمادی در حوزه آب و خاک کشور می تواند ضمن بهره دهی به فارغ التحصیلان دانشگاهی و کارشناسان و کارکنان تازه کار ، بهره وری و سرعت عمل در امور اجرائی را به همراه داشته باشد .

 

لینک مشاهده چند رسانه ای

 

گردهمایی پیشکسوتان شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور(پارس)3

 

گردهمایی پیشکسوتان شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور(پارس)2

تعداد بازدید : ۱,۲۰۳

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس

Pars Soil and Water Engineering Services Developme

شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس، یک شرکت دولتی است. این شرکت در سال ۱۳۷۰ تحت نام « شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور (سهامی عام) » تشکیل و در اجرای بند ۱۰ مصوبه شماره ۲۲۶۵/دش مورخ ۱۳۷۱/۱۱/۱۹ شورای عالی اداری، با شرکت سابق خدمات ماشینهای کشاورزی قزوین ادغام و اساسنامه اصلاحی آن درجلسه مورخ ۱۳۷۲/۰۷/۰۷ هیات محترم دولت به تصویب و از تاریخ ۱۳۸۱/۰۱/۲۱ بعنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی ساماندهی و در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و مطابق مفاد مصوبه جلسه مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۲۴ هیات محترم وزیران و مصوبه ۱۳۸۶/۰۹/۰۶ هیات محترم واگذاری در اعداد شرکتهای قابل واگذاری قرار گرفته است.