گزارش بازدید از پروژه سد مخزنی خرمرود تویسرکان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
گزارش بازدید از پروژه سد مخزنی خرمرود تویسرکان
دیر عامل آب منطقه ای همدان با بیان اینکه پیش بینی می شود سد خرمرود در سال 1401 آبگیری آزمایشی شود گفت: همچنین پیش بینی می شود این سد با آسفالت تاج خود در سال 1402 به بهره برداری کامل برسد.

🔹به گزارش همشهری تویسرکان منصور ستوده در حاشیه بازدید از سد خرمرود میزان پیشرفت فیزیکی کنونی این سد را حدود 50 درصد عنوان کرد و افزود: سد خرمرود به روش فاینانس داخلی بر اساس ماده 56 ساخته می شود و سرمایه گذار بخش خصوصی در گام اول مبلغی معادل 175 میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری کرد که دولت تضمین داده 370 میلیارد تومان به سرمایه گذار برگرداند.

🔹وی ادامه داد: در قرارداد مرحله دوم ساخت سد خرمرود با پیگیری های صورت گرفته به ویژه از سوی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس، تعهد اختصاص 220 میلیارد تومان دیگر برای شتاب بخشی به روند مراحل اجرایی این سد گرفته شد.

🔹ستوده تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت ها، پیش بینی می شود تکمیل سد خرمرود در نهایت به 790 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته باشد که در لایحه بودجه سال آینده اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح یک هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

🔹نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی نیز پیشرفت مراحل اجرایی ساخت سد خرمرود را خوب ارزیابی کرد و گفت: قرارداد مرحله اول این طرح به پایان رسیده بود که در چند وقت اخیر با پیگیری های مستمر موفق شدیم 220 میلیارد تومان اعتبار دیگر افزون بر میزانی که قبلاً تامین شده بود برای پیشبرد مراحل اجرایی این طرح تامین کنیم.

🔹محمد مهدی مفتح ابراز امیدواری کرد که با تامین اعتبارات لازم شاهد شتاب بخشی بیشتر به روند اجرایی این طرح و تکمیل هر چه سریعتر آن باشیم زیرا این طرح در بخش تامین آب آشامیدنی و آب کشاورزی بخش قابل توجهی از مردم تویسرکان به ویژه در دهستان خرمرود از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار است.
همشهری تویسرکان
تعداد بازدید : ۹۲۵

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس

Pars Soil and Water Engineering Services Developme

شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس، یک شرکت دولتی است. این شرکت در سال ۱۳۷۰ تحت نام « شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور (سهامی عام) » تشکیل و در اجرای بند ۱۰ مصوبه شماره ۲۲۶۵/دش مورخ ۱۳۷۱/۱۱/۱۹ شورای عالی اداری، با شرکت سابق خدمات ماشینهای کشاورزی قزوین ادغام و اساسنامه اصلاحی آن درجلسه مورخ ۱۳۷۲/۰۷/۰۷ هیات محترم دولت به تصویب و از تاریخ ۱۳۸۱/۰۱/۲۱ بعنوان یکی از شرکتهای زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی ساماندهی و در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و مطابق مفاد مصوبه جلسه مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۲۴ هیات محترم وزیران و مصوبه ۱۳۸۶/۰۹/۰۶ هیات محترم واگذاری در اعداد شرکتهای قابل واگذاری قرار گرفته است.